Eyvah Yinemi Şifreleme Virüsü! Neden Ben?

By | Mayıs 15, 2017

12 Mayıs 2017 itibari ile yayılmaya başlayan WannaCrypt saldırısı sonucunda dünya üzerinde Microsoft işletim sistemlerine sahip bir çok bilgisayar olabilecek en kötü şekilde etkilendi. Ve başlığımızda yer verdiğimiz “Eyvah Yinemi Şifreleme Virüsü! Neden Ben?” serzenişi maalesef , bir çok kişide hayat buldu. WannaCrypt zararlısı hakkında bir çok teknik açıklama , Yok Ruslar yapmış bilmem Çinlilerin… Read More »

Office 365 Online Service Mail Kullanım Raporu Almak.

By | Mart 16, 2017

Office 365 online hizmetlerinden yararlanırken , ister geçiş sürecinde ister kullanım esnasında eposta hesaplarımız hakkında rapor alma ihtiyacı duyabiliriz. Bende bu yazıda sizinle denediğim bir iki powershell komutu ve bir scripti sizinle paylaşacağım. Bilgisayarımızda yüklü bulunan PowerShell uygulamasını Administrator modda çalıştırırız. ve karşımıza gelen ekranda aşağıdaki komutları sırası ile çalıştırırız.   $LiveCred = Get-Credential Bu… Read More »

ShadowProtect ile Yedekleme Durumlarının Otomatik Mail Atılması

By | Mart 15, 2017

StorageCraft Firmasının bir çok ürününden biri de aynı zamanda kullanıcı dostu olan ShadowProtect programıdır. Her ne kadar programın kendisi kullanıcı dostu olsa da , alınan yedeklerin kontrolü eninde sonunda bilgi işlem yöneticisine kalmaktadır. Fakat hepimiz biliyoruz ki günlük işlerin takibinde bu atlanabilmektedir. Bundan dolayı başlıca  yedekleme programlarında olduğu gibi, Shadowprotect programında işlem sonrası nasıl mail atılır,… Read More »

Bu sitede ne var ?

By | Mart 14, 2017

Sizler için güzide içeriklerden … diye söze giripte uzun uzun yazmakta var ama, biliyorum ki uzun yazılardan kimse hoşlanmıyor. Bundan dolayı sizinde arama motorlarından biri vasıtası ile gelme ihtimalinizi  göz önünde bulunarak kısaca diyorumki burası; Bilgi teknolojileri, Sağlık, Yaşam, v.b. pratik bilgilerin ve tecrübelerin paylaşıldığı ve de siz bu yazıyı okuyorsanız demek ki internet camiasının… Read More »